دسته بندی نشده

قدیمی ترین ساز موسیقی جهان

قدیمی ترین ساز موسیقی جهان یک ساز 50-60 هزار ساله، فلوت نئاندرتال ( گونه ای از انسان) گنج با اهمیت در دنیا می باشد. این ساز در قار Divje babe نزدیک Cerkno (مکانی در اسلوانیا) کشف شده و توسط محققان اعلام و تایید شده که این ساز ساخت انسان های نئاندرتال بوده است.

این فلوت از استخان ران چپ خرس جوان ( غاری) ساخته شده که چهار سوراخ در آن ایجاد شده است. آزمایش های موسیقی یافته های تحقیقات باستان شناسی را تأیید کردند که اندازه و موقعیت حفره ها نمی توانند تصادفی باشند – آنها با هدف بیان موسیقی ساخته شده اند.

این فلوت که معروف به فلوت دیویو بیب (Divje babe) است تنها سازی که است که قطعا توسط انسان های نئاندرتال ساخته شده است. این فلوت 20 هزار سال قدیمی تر از دیگر فلوت های قدیمیه شناخته ی ساخته شده توسط انسانهای مدرن آناتومیکی است. این کشف تأیید می کند که نئاندرتال ها ، مانند ما ، موجوداتی کاملاً معنوی رشد یافته و قادر به بیان هنری پیچیده بودند.

 

قدیمی ترین ساز جهان از کجا آمده؟

فلوت استخانی در سال 1995 میلادی در غار دیویو بیب نزدیک سرکنو در حین حفاری کشف شد. این قار 230 متر بالاتر از رودخانه ی Idrijca قرار دارد. غاری که این فلوت استخانی در ان پیدا شد لانه یک گونه خرس غار زی بوده که در اخرین دوره یخبندان توسط انسان های نئاندرتال و پس از ان انسان های مدرن اناتومی مورد بازدید قرار میگرفت، این فلوت در نزدیکی یک کوره در لایه ای رسوب کرده 50 تا 60 هزار ساله پیش پیدا شد.

این ساز چند سالشه؟

بر اساس قدمت لایه ای که فلوت در ان کشف شده است، قدمت آن حدود 50 الی 60 هزار سال پیش است، که متعلق به عصر حجر قدیم (پاره سنگی) است. در این لایه همراه فلوت ابزار های سنگی نئاندرتال ها نیز کشف شده، این فلوت بیست هزار سال قدیمی تر از دیگر فلوت های شناخته شده است.

 

تصویر انسان نئاندرتالچه کسی ساخته است؟

این فلوت در حال حاضر منحصر به فرد است، نه فقط در اروپا بلکه در تمام دنیا; فردی نئاندرتال آن را ساخته است.

نئاندرتال ها

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *